~ UROCZYSTOŚCI SZKOLNE ~

W ciągu roku odbywała się znikoma ilość uroczystości. Akademie były organizowane z następujących okazji:
• Święto Pracy,
• Rewolucja Październikowa,
• Dzień Wojska Polskiego,
• Dzień Nauczyciela,
• Dzień Górnika,
• Choinka Noworoczna.
Przedstawienia były przygotowywane przez nauczycielki. Próby zwykle odbywały się w soboty w ich domach. Uczniowie, zwłaszcza zdolni, bardzo chętnie włączali się w ich organizacje: przygotowywali stroje oraz dekoracje. Na akademie zapraszani byli rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy wsi. Na niektórych uroczystościach mówiono wierszyki po rosyjsku (pod przymusem). Jeżeli była ładna pogoda, uroczystości odbywały się na zewnątrz.


~ ZABAWY ~

Zabawa odbywała się raz w roku, tzw. choinka noworoczna i dlatego była dość uroczysta. Dzieci tańczyły przy dźwiękach orkiestry (akordeon i organki).

~ WYCIECZKI ~

Wycieczki, mimo iż były skromne i odbywały się do niedaleko położonych miejsc, potrafiono się nimi cieszyć. Zwykła wyprawa uczniów pod okiem nauczycieli do pobliskiego lasu dawała wiele radości. Jak sami mówili, była to dla nich ogromna „frajda” i niesamowite przeżycia. „Wycieczki odbywały się do Wieliczki i Krakowa” - wspomina Pani Zofia Świderska. Dowiedzieliśmy się także, że często wyjeżdżano do Krynicy, Piwnicznej lub na Zaporę Wodną w Rożnowie. Zdarzało się również jeździć do Nowego Sącza w celu oglądnięcia przedstawienia teatralnego. Absolwenci naszej szkoły mają związane z nimi bardzo pozytywne wspomnienia oraz posiadają wiele pamiątkowych zdjęć.