14.10.2019

DZIEŃ NAUCZYCIELA


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia.

14.10.2019

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ
27.09.2019

Małopolska Noc Naukowców 2019 już za nami!


W dniu 27 września jak co roku udaliśmy się z uczniami klasy VII i VIII na Małopolską Noc Naukowców do Tarnowa. Małopolska Noc Naukowców to pokazy, wykłady i eksperymenty odbywające się co roku w ostatni piątek września w małopolskich instytucjach naukowych. Celem jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców regionu oraz zachęcanie młodych do wybrania kariery naukowej. Tradycyjnie uczestniczyliśmy w pokazach w I Liceum Ogólnokształcącym, III Liceum Ogólnokształcącym i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
W tym roku również przygotowano mieszankę sprawdzonych i lubianych przez odwiedzających atrakcji. Pokazy i zajęcia popularnonaukowe z bardzo wielu dziedzin nauki (matematyka, fizyka, chemia, informatyka, sztuka, elektrotechnika, biologia, geografia, fizjoterapia i wiele innych). Jak co roku nasi uczniowie podziwiali eksperymenty chemiczne, pokazy z ciekłym azotem oraz lubiane zajęcia w kompleksie Instytutu Ochrony Zdrowia. Jednak dla niektórych ważne było zdobycie patyczaka do hodowli.
To była fascynująca podróż do świata niezwykłych eksperymentów i naukowych doświadczeń. Jak co roku nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzorową postawę i pozytywną energię. (tekst: E. Plata)02.09.2019

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą w Parafialnym Kościele w Siennej. Następnie pan dyrektor Ryszard Baziak powitał wszystkich przybyłych do szkoły uczniów, nauczycieli i rodziców. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Wszystkim nauczycielom życzymy na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania kolejnych ambitnych zamierzeń i realizacji często niełatwych przedsięwzięć.

Drodzy uczniowie, Wam życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oceniajcie otaczającą Was rzeczywistość przez pryzmat swojej wrażliwości, ciekawości i fascynacji. Niech osiąganie wyznaczonych celów daje Wam wiele satysfakcji, będzie inspiracją do dalszych działań i przyniesie jak najlepsze wyniki.

Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również rodzicom. Państwa zaangażowanie w pracę szkoły jest niezwykle cenne, dlatego prosimy o nie również w tym roku.